Strona główna
Nadzór pedagogiczny
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Kontakt
Aktualność
Konferencje upowszechniające
25 stycznia 2014

W ramach projektu Program wzmocnienia efektywności systemu nadzoru pedagogicznego i oceny jakości pracy szkoły, etap III,  współfinansowanego  ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, w grudniu 2013 i styczniu 2014 odbyły się konferencje upowszechniające pn. „Dane ewaluacji zewnętrznej a lokalne systemy oświatowe”.

Konferencje odbyły się:

·          04.12.2013r. w Krakowie,

·          05.12.2013r. w Warszawie,

·          06.12.2013r. w Gdańsku,

·          22.01.2014r. we Wrocławiu,

·          24.01.2014r. w Lublinie.

W spotkaniach uczestniczyli przedstawiciele jednostek samorządów terytorialnych odpowiedzialnych za lokalną oświatę oraz zainteresowani wizytatorzy ds. ewaluacji z kuratoriów oświaty.
Głównymh celem seminariów było zapoznanie uczestników z możliwościami wykorzystania danych z ewaluacji zewnętrznych szkół i placówek oświatowych, które mogą być użyte przez władze samorządowe np. w planowaniu lokalnej polityki oświatowej.
Uczestnicy seminariów poznali strukturę danych zebranych podczas ewaluacji zewnętrznej. Dowiedzieli się, jak obsługiwać moduł statystyczny platformy SEO (System Ewaluacji Oświaty) oraz nabyli umiejętności generowania statystyk i prowadzenia analiz porównawczych. W trakcie konferencji ukazane zostało znaczenie aktualnych danych, w tym danych pochodzących z autoewaluacji. Ponadto prowadzący przedstawili ewaluację, jako narzędzie wspomagające rozwój, a niesłużącego kontroli oraz podkreślili rolę organu prowadzącego, jako instytucji wspomagającej szkołę/placówkę.
Spotkanie było także okazją do wymiany doświadczeń i inspiracji dla wykorzystania danych w projektowaniu rozwoju. W programie konferencji zaplanowano wykład i zajęcia warsztatowe.
Uczestnicy wprost wskazywali, że wiedza i umiejętności bardzo im się przydadzą.  Pojawiła się też postulaty, aby włączać przedstawicieli JST w prezentacje wstępnych wyników ewaluacji oraz aby uwzględniać potrzeby JST w doborze wymagań do ewaluacji.

Galeria (ilość: 1)
zobacz więcej
Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1