Strona główna
Nadzór pedagogiczny
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Kontakt
Aktualność
Zakończyła się II Międzynarodowa Konferencja "Jakość edukacji czy/i jakość ewaluacji. Zadania i rozwój przywódców"
2 kwietnia 2012

Wykładem wybitnego międzynarodowego eksperta w dziedzinie jakości w edukacji prof. dr Johna MacBeatha zakończyła się tegoroczna konferencja. Profesor mówił o jakości, ewaluacji i przywództwie. Przedstawił pięć kluczowych zasad w procesie tworzenia, jakości:

1. Koncentracja na uczeniu się – uczenie się jest w centrum wszystkiego, co robimy

2.Warunki uczenia się – dążenie do zapewnienia optymalnych warunków uczenia się

3. Prowadzenie dialogu o uczeniu się

4. Dzielenie przywództwa

5. Dzielenie odpowiedzialności

Zadawał ważne pytania i prowokował do kreatywnego myślenia. Podkreślił wagę dialogu.

Dr Grzegorz Mazurkiewicz w podsumowaniu konferencji powiedział, „że piękno świata tkwi w jego różnorodności”, że słyszymy różne głosy i widzimy różne perspektywy. W przywództwie wskazywał na potrzebę odpowiedzi na pytania: Czy nasze działania są adekwatne do potrzeb rzeczywistości?, czy koncentrujemy się na uczeniu się uczniów?, czy dostrzegamy różnorodność?, czy służymy tym, którzy są z nami?, czy rozumiemy zasadę partycypacji?.

Na zakończenie podziękował wszystkim za udział w konferencji i przypomniał o idei dzielenia się z innymi wypracowanymi rozwiązaniami. Uczestnicy wyjeżdżali z postanowieniami, w jaki sposób upowszechnią zdobytą wiedzę w swoich placówkach i regionie. Większość wyraziła nadzieję na uczestnictwo w kolejnych konferencjach. To wydaje się być najlepszą oceną tego spotkania. Do zobaczenia za rok!

Galeria (ilość: 1)
zobacz więcej
Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1