Strona główna
Nadzór pedagogiczny
Dyrektorzy
Nauczyciel badacz
Rodzice
i uczniowie
JST
Kontakt
Aktualność
Ostatnie spotkanie IV i V cyklu szkoleń dla wizytatorów d/s ewaluacji. Kraków 29-31 VIII 2011r.
9 września 2011

Ponad 200 wizytatorów zasiliło szeregi zespołów przeprowadzających ewaluacje w szkołach i placówkach oświatowych w całej Polsce. W dniach 29-31 VIII w Krakowie odebrali zaświadczenia potwierdzające ukończenie wielogodzinnego szkolenia z zakresu ewaluacji. „ Czujemy się prawie ewaluatorami” – mówili uczestnicy szkolenia z IV grupy na podsumowaniu zajęć.

Mają świadomość konieczności doskonalenia umiejętności u boku bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów z kuratorium. Zespołowość i wzajemne uczenie się to ważna zmiana w pracy wizytatorów. Nowością tego cyklu było wprowadzenie do raportu obrazu szkoły. Opisu będącego kwintesencją informacji o szkole. Mamy nadzieje, że ciekawie napisana, będzie czytana przez nauczycieli, rodziców, uczniów i przedstawicieli lokalnej władzy.
V spotkanie zakończyło się wykładem dr Grzegorza Mazurkiewicza, który przedstawił zarówno zagrożenia dla wprowadzanej zmiany( biurokratyczne nawyki, niechęć do zmian, brak zrozumienia idei), jak i szanse w postaci elastycznego modelu i demokratycznych procedur. Idea „Życia, jako projektu edukacyjnego” wielu słuchającym wydała się inspirująca i motywującą do działania. Słuchałam z zaciekawieniem i gotowością do działania- powiedziała po wykładzie Jola z Gdańska.

Galeria (ilość: 1)
zobacz więcej
Archiwum aktualności
(zobacz)


Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie ciasteczek (cookies). Dowiedz się więcej Rozumiem
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego III Priorytet Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Działanie 3.1